U příležitosti Mezinárodního dne imunologie plánuje ČIS uspořádat 26.4. až 28.4.2023 několik odborných aktivit. Pro rok 2023 vyhlásil IUIS jako téma dne imunologie imunologie a veřejné zdraví.

Den imunologie s IUIS


26.4.2023 - CYI Mixer

Program oslav dne imunologie odstartuje interaktivní minikonference, kterou pořádá skupina mladých imunologů (CYI). Letos se můžete těšit na tři vynikající řečníky (Jakub Abramson, Marcela Hortová-Kohoutková a Martin Schwarzer), "networking" a panelovou diskusi zaměřenou na komunikaci vědců s médii. Podrobnosti jsou v programu níže a zaregistrovat se můžete zde.

      Program


27.4.2023 - Pražský den imunologie

Náhled do historie české a československé imunologie z pohledu významných pamětníků. Přednášky připomenou 70. výročí založení Československé imunologické skupiny, 50. výročí založení Imunologické sekce Československé biologické společnosti (1973), ze které později vznikla Československá imunologická společnost, a 30. výročí vzniku ČIS. Slavíme tedy 70, 50 a 30. výročí imunologie v ČR. Slavnostní atmosféru podtrhne krátký koncert italského pianisty Luigi Niccoliniho, který zahraje hudbu z pera Ennio Morriconeho. Hlavní přednášku dne přednese přední světový imunolog prof. Alberto Mantovani (IRCCS Humanitas Research Hospital, Milan, Itálie).


28.4.2023 - Minisympozium: Microbiota and immunity: a modulatory cross-talk

(Lecture hall of the Institute of Physiology, CAS)

Jiří Hrdý (Institute of Immunology and Microbiology, 1st Faculty of Medicine, CU)


29.4.2023 - Oslavíme Den Imunologie společně s IUIS a EFIS

https://www.dayofimmunology.org/

 


Partneři dne imunologie ČIS

       Exbio